Pomieszczenia
Drewniane meble do przedpokoju
OPINIE
Kupiłam trzy duże szafy w miodowym wosku. Są przepiękne. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, trochę mniej z czasu oczekiwania na nie (prawie 12 tygodni). Planuję kolejne zakupy. Polecam wszystkim!
Violetta
Z czystym sumieniem polecam, meble są wysokiej jakości, prezentują się pięknie. Jestem bardzo zadowolony i już wiem, że to nie ostatnie zakupy w tym sklepie. Po dostawie okazało się, że wybór trafiony w dziesiątkę, jeszcze raz szczerze polecam!
Jacek
Polecam! Wykonanie mebli i obsługa to bardzo wysoki poziom. Profesjonalizm widać na każdym kroku - od zamówienia po dostawę. Pozdrawiam Wszystkich Pracowników Firmy - Zadowolony klient. Aha... do następnego razu, bo od tej chwili tylko w moim domu będą meble z FORESTBEE!!!
Marek
Polecam , dzisiaj odebrałam szafkę pod telewizor i rustykalną komodę w przepięknym miodowym kolorze , to mój kolejny zakup . Meble piękne , solidne , na lata. Obsługa na 6 + , miła i profesjonalna . Meble godne polecenia .
Ewa
Komplet do jadalni wygląda pięknie! Dwukolorowy stół z krzesłami (również dwa kolory) świetnie wkomponował się w wystrój wnętrza.
Kasia
Zmówiliśmy meble z kolekcji Hacienda Prestige. Meble są przepiękne,wnętrze nabrało charakteru, są solidnie wykonane. Dostarczone zgodnie z terminem. Polecam z całego serca. Na pewno jeszcze skorzystamy.
Jadwiga
![]() Chcesz otrzymywać informacje o promocjach mebli drewnianych, wyprzedażach i nowościach? Zapisz się do newslettera. |
Rozliczenia transakcji
kartąkredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośednictwem Dotpay.pl
Drzewo, jak wszystkie żywe organizmy, narażone jest na wiele różnych chorób, oraz problemów zdrowotnych, mających w mniejszym lub w większym stopniu wpływ, na ich dalszy rozwój. Niektóre choroby, potrafią doprowadzić do trwałego uszkodzenia drewna, co w praktyce wiąże się z obniżeniem jego wartości rynkowej, jako pełnowartościowego surowca.
Skąd wiadomo, które drzewo choruje?
Drewno jest zdrowe i użyteczne, jeżeli w jego przekroju poprzecznym widać regularne i równomiernie ułożone przyrosty roczne. Po ścięciu, drewno poddawane jest szeregowi badań kontrolnych, mających na celu wykrycie jego ewentualnych defektów i anomalii, które uniemożliwiłby jego dalszą obróbkę.
Najczęściej spotykane defekty i choroby drewna
Mimośrodowość rdzenia lub słojów rocznych
• Problem dotyczy 75% drzew występujących w strefie tropikalnej, i aż połowy lasów ze strefy umiarkowanej
• Wada spowodowana jest przez skrajne warunki atmosferyczne, takie jak: silne wiatry lub
intensywne napromieniowanie słoneczne z jednego kierunku
• W reakcji na wyżej wymienione czynniki, drzewo rozrasta się w sposób nieregularny, co odbija się w przyrostach rocznych ( anomalia powoduje przyrosty o różnej szerokości)
• W wypadku gdy anomalia nie jest zbyt widoczna, a pień nie uległ większemu zniekształceniu, defekt ten nie powoduje większych problemów w dalszej obróbce drewna.
Gnijący biel
• Problem dotyczy drzew, wystawionych na długotrwałe działania niskich temperatur, kiedy to zahamowaniu ulega dostawa ligniny
• Lignina to bezpostaciowy polimer, nadający drewnu sztywność, który (wraz z celulozą) tworzy ścianki komórek drzewa,
• W wyniku braku wyżej wspomnianego polimeru, drzewo ulega procesowi gnicia
• Próchniejące warstwy drewna można rozpoznać po bladym kolorze oraz po charakterystycznym odorze
• Spróchniałe partie, pokrywające większe powierzchnie drzewa, całkowicie dyskwalifikują je w dalszych procesach obróbki
Nierównomierna szerokość słojów
• Wada wynikająca z wielu powodów: nagłych zmian warunków atmosferycznych, takich jak: susza, nadmiar lub brak słońca. Wielokrotnego przesadzania drzew, oraz chorób powodowanych przez pasożyty
• Defekt polegający na nierównomiernemu przyrostu słojów, przy równoczesnym zachowaniu ich układu koncentrycznego
• Bardzo nieregularny rysunek słojów, wiąże się z powstawaniem stref o obniżonej gęstości i wytrzymałości drewna
Zgnilizna wewnętrzna
• Choroba atakująca sam środek pnia, przyczyniająca się do jego wysychania
• Zjawisko spowodowane jest przez grzyba, doprowadzającego do całkowitego rozkładu twardzieli
• Zainfekowane grzybem drzewo, traci swą wytrzymałość. Dzieję się tak ze względu na osłabienia powiązań pomiędzy włóknami promieniowymi i stycznymi
• Zewnętrzne warstwy drewna mogą być użyteczne, dopóki rozłamy, które nie pojawią się wzdłuż promieni, nie obejmą całego pnia
Drzewo w starciu z innymi żywymi organizmami
Drzewo, również jak i ludzie, paść może ofiarą inwazji pasożytów, niszczących go od środka. Organizmami przyczyniającymi się do powolnego rozkładu drzewa, są insekty oraz grzyby:
Drzewo zainfekowane przez owady
• Wiele różnych owadów znosi jaja w drewnie, ponieważ stanowi ono doskonałe źródło pożywienia dla ich larw.
• Najgroźniejszymi szkodnikami, przyczyniającymi się do zniszczenia drewna, są wszystkie chrząszcze z rodziny drzewożernych, należą do nich min termity.
Atak grzybów
• Grzyby rosną i rozmnażają się w specyficznych warunkach, do życia potrzebują odpowiedniej temperatury oraz wilgotności
• Istnieją grzyby, które rozkładają drewno na czynniki proste, wskutek czego traci ono swój kolor i masę
• Trudnym do zwalczenia gatunkiem, są również grzyby, powodujące przebarwienia drewna. Najczęściej spotyka się siniznę, polegająca na powstawaniu ciemnych, smugowych plam, znacznie obniżających walory estetyczne zainfekowanego drewna
Informacje
Strefa Klienta indywidualnego
Strefa Klienta biznesowego
KONTAKT
tel. +48 660 599 407Sklepy partnerskie