Meble z drewna

Zadzwoń i zapytaj: +48 660 599 407    

Napisz do nas: sklep@meble-z-drewna.pl    


kategorie meblikolekcje mebli

Wyprzedaże, Promocje Wyprzedaże, Promocje

Biurka, Sekretarzyki z drewna Biurka, Sekretarzyki z drewna

Komody, Bieliżniarki z drewna Komody, Bieliżniarki z drewna

Kredensy Kredensy

Krzesła Krzesła

Lustra Lustra

Szafki nocne, Nakastliki Szafki nocne, Nakastliki

Półki, Szafki wiszące Półki, Szafki wiszące

Regały, Biblioteczki z drewna Regały, Biblioteczki z drewna

Skrzynie, Kufry Skrzynie, Kufry

Stoły  z drewna Stoły z drewna

Rozkładane stoły z drewna Rozkładane stoły z drewna

Szafki na wino Szafki na wino

Szafki RTV, Komody RTV Szafki RTV, Komody RTV

Szafy z drewna, Garderoby Szafy z drewna, Garderoby

Witryny Witryny

Stoliki kawowe z drewna Stoliki kawowe z drewna

Ławki do domu Ławki do domu

Łóżka pojedyncze, podwójne Łóżka pojedyncze, podwójne

Meble Białe, kolekcje mebli białych

Pomieszczenia

Drewniane Meble do salon Drewniane Meble do salon

Drewniane meble do sypialni Drewniane meble do sypialni

Drewniane meble do biura Drewniane meble do biura

Drewniane meble do przedpokoju Drewniane meble do przedpokoju

Drewniane meble do kuchni Drewniane meble do kuchni

Meble do pokoju dziecięcego Meble do pokoju dziecięcego
gwarancja 2 lata

OPINIE

Kupiłam trzy duże szafy w miodowym wosku. Są przepiękne. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, trochę mniej z czasu oczekiwania na nie (prawie 12 tygodni). Planuję kolejne zakupy. Polecam wszystkim!
Violetta


Z czystym sumieniem polecam, meble są wysokiej jakości, prezentują się pięknie. Jestem bardzo zadowolony i już wiem, że to nie ostatnie zakupy w tym sklepie. Po dostawie okazało się, że wybór trafiony w dziesiątkę, jeszcze raz szczerze polecam!
Jacek


Polecam! Wykonanie mebli i obsługa to bardzo wysoki poziom. Profesjonalizm widać na każdym kroku - od zamówienia po dostawę. Pozdrawiam Wszystkich Pracowników Firmy - Zadowolony klient. Aha... do następnego razu, bo od tej chwili tylko w moim domu będą meble z FORESTBEE!!!
Marek


Polecam , dzisiaj odebrałam szafkę pod telewizor i rustykalną komodę w przepięknym miodowym kolorze , to mój kolejny zakup . Meble piękne , solidne , na lata. Obsługa na 6 + , miła i profesjonalna . Meble godne polecenia .
Ewa


Komplet do jadalni wygląda pięknie! Dwukolorowy stół z krzesłami (również dwa kolory) świetnie wkomponował się w wystrój wnętrza.
Kasia


Zmówiliśmy meble z kolekcji Hacienda Prestige. Meble są przepiękne,wnętrze nabrało charakteru, są solidnie wykonane. Dostarczone zgodnie z terminem. Polecam z całego serca. Na pewno jeszcze skorzystamy.
Jadwiga

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach mebli drewnianych, wyprzedażach i nowościach?

Zapisz się do newslettera.
email:
Akceptuję warunki newslettera

Rozliczenia transakcji
kartąkredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośednictwem Dotpay.pl

powrót

Czym jest szacunek brakarski oraz kilka informacji o drewnie okrągłym

FORESTBEE | 2015-02-04 15:28:15

Czym jest szacunek brakarski oraz kilka informacji o drewnie okrągłym

Masa drzewna jest produktem jednej z najstarszych biochemicznych reakcji. Nieustanny przyrost drewna w następstwie powyższego procesu prowadzi do akumulacji energii słonecznej przy jednoczesnym zużyciu dwutlenku węgla i wydzielaniu tlenu bez ujemnego wpływu na środowisko przyrodnicze. Dzięki swym właściwościom drewno było i zawsze będzie poszukiwanym surowcem do wyrobu tarcicy, sklejek, materiałów płytowych, stolarki budowlanej i mebli, zaś w przemyśle celulozowo-papierniczym do produkcji masy celulozowej i papieru. Surowiec drzewny to także odnawialne źródło energii.

Gruntowna znajomość cech jakościowych drewna i jego wad ma niebagatelne znaczenie zarówno dla producentów surowca drzewnego (leśników), jak i technologów przerabiających drewno. Znajomość ta jest niezbędna przy selekcji, pielęgnowaniu drzew i drzewostanów oraz ocenie wartości surowca drzewnego na pniu podczas szacunków brakarskich w fazie planowania i przy pniu w trakcie oceny pozyskanych sortymentów drewno okrągłego.

Szacunek brakarski jest pierwszą oceną jakości technicznej surowca drzewnego. Jego roli w gospodarowaniu zasobami drzewnymi lasów nie można przecenić, gdyż jest to rodzaj inwentaryzacji magazynowej, która stanowi podstawę przygotowania oferty handlowej nadleśnictwa oraz ilościowego i jakościowego planu pozyskiwania drewna. Jest też punktem wyjścia wszelkich działań w zakresie obrotu drewnem, a przede wszystkim jego wyceny z uwzględnieniem podaży i popytu na surowce poszczególnych klas jakościowych i wymiarowych.

Podczas klasyfikacji drewna okrągłego przy odbiorze weryfikuje się przeprowadzony szacunek brakarski. Wszelkie nieprawidłowości mogą być przyczyną błędów planowania i uniemożliwić dostawy surowca odpowiedniej jakości poszczególnym kontrahentom. Zarówno szacunki brakarskie, jak i klasyfikację pozyskanego już drewna prowadzić może tylko odpowiednio przygotowana osoba. Podstawą umiejętności jest znajomość norm i wad drewna oraz umiejętność oceny wartości surowca drzewnego na podstawie widocznych na pobocznicy drewna okrągłego symptomów wskazujących na występowanie wad zarośniętych.

Istotna jest także znajomość technologii dalszego przerobu drewna. Miało to szczególne znaczenie w klasyfikacji przeznaczeniowej, gdy leśnik decydował o dalszym wykorzystaniu surowca drzewnego. Przy aktualnie obowiązującej klasyfikacji jakościowo-wymiarowej w trakcie szacunku brakarskiego ocenia się wyłącznie jakość surowca, natomiast o jego przeznaczeniu decyduje nabywca. Warunki techniczne dla surowca o specjalnym przeznaczeniu, stosowane współcześnie w obrocie drewnem, w większości zastępują normy klasyfikacji przeznaczeniowej. Określone w warunkach technicznych wymagania jakościowe dla drewna specjalnego zależą od sposobu dalszego przerobu.

Znajomość metod przerobu drewna umożliwia brakarzowi zrozumienie wymagań dla drewna okrągłego specjalnego przeznaczenia, co niewątpliwie wpływa na jakość dokonywanej przez niego klasyfikacji surowca drzewnego.

 

p�atno�ci online
Meble drewniane w zgodzie z naturą
W zgodzie z naturą

Bezpieczne zakupy
Dostawa mebli z wniesieniem
Dostawa
Meble drewniane prosto od producenta
Meble od producenta

Strefa Klienta biznesowego

KONTAKT

tel. +48 660 599 407
tel. +48 33 8772 212
email sklep@meble-z-drewna.pl
email biuro@meble-z-drewna.pl

Zadzwoń lub napisz, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Sklepy partnerskie

Copyright (C) 2015