Meble z drewna

Zadzwoń i zapytaj: +48 660 599 407    

Napisz do nas: sklep@meble-z-drewna.pl    


kategorie meblikolekcje mebli

Wyprzedaże, Promocje Wyprzedaże, Promocje

Biurka, Sekretarzyki z drewna Biurka, Sekretarzyki z drewna

Komody, Bieliżniarki z drewna Komody, Bieliżniarki z drewna

Kredensy Kredensy

Krzesła Krzesła

Lustra Lustra

Szafki nocne, Nakastliki Szafki nocne, Nakastliki

Półki, Szafki wiszące Półki, Szafki wiszące

Regały, Biblioteczki z drewna Regały, Biblioteczki z drewna

Skrzynie, Kufry Skrzynie, Kufry

Stoły  z drewna Stoły z drewna

Rozkładane stoły z drewna Rozkładane stoły z drewna

Szafki na wino Szafki na wino

Szafki RTV, Komody RTV Szafki RTV, Komody RTV

Szafy z drewna, Garderoby Szafy z drewna, Garderoby

Witryny Witryny

Stoliki kawowe z drewna Stoliki kawowe z drewna

Ławki do domu Ławki do domu

Łóżka pojedyncze, podwójne Łóżka pojedyncze, podwójne

Meble Białe, kolekcje mebli białych

Pomieszczenia

Drewniane Meble do salon Drewniane Meble do salon

Drewniane meble do sypialni Drewniane meble do sypialni

Drewniane meble do biura Drewniane meble do biura

Drewniane meble do przedpokoju Drewniane meble do przedpokoju

Drewniane meble do kuchni Drewniane meble do kuchni

Meble do pokoju dziecięcego Meble do pokoju dziecięcego
gwarancja 2 lata

OPINIE

Kupiłam trzy duże szafy w miodowym wosku. Są przepiękne. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, trochę mniej z czasu oczekiwania na nie (prawie 12 tygodni). Planuję kolejne zakupy. Polecam wszystkim!
Violetta


Z czystym sumieniem polecam, meble są wysokiej jakości, prezentują się pięknie. Jestem bardzo zadowolony i już wiem, że to nie ostatnie zakupy w tym sklepie. Po dostawie okazało się, że wybór trafiony w dziesiątkę, jeszcze raz szczerze polecam!
Jacek


Polecam! Wykonanie mebli i obsługa to bardzo wysoki poziom. Profesjonalizm widać na każdym kroku - od zamówienia po dostawę. Pozdrawiam Wszystkich Pracowników Firmy - Zadowolony klient. Aha... do następnego razu, bo od tej chwili tylko w moim domu będą meble z FORESTBEE!!!
Marek


Polecam , dzisiaj odebrałam szafkę pod telewizor i rustykalną komodę w przepięknym miodowym kolorze , to mój kolejny zakup . Meble piękne , solidne , na lata. Obsługa na 6 + , miła i profesjonalna . Meble godne polecenia .
Ewa


Komplet do jadalni wygląda pięknie! Dwukolorowy stół z krzesłami (również dwa kolory) świetnie wkomponował się w wystrój wnętrza.
Kasia


Zmówiliśmy meble z kolekcji Hacienda Prestige. Meble są przepiękne,wnętrze nabrało charakteru, są solidnie wykonane. Dostarczone zgodnie z terminem. Polecam z całego serca. Na pewno jeszcze skorzystamy.
Jadwiga

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach mebli drewnianych, wyprzedażach i nowościach?

Zapisz się do newslettera.
email:
Akceptuję warunki newslettera

Rozliczenia transakcji
kartąkredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośednictwem Dotpay.pl

powrót

Historia regałów na książki

FORESTBEE | 2014-10-10 12:35:48

Historia regałów na książki

Historia regałów na książki
 
        Książki uznać można za jednych z najlepszych przyjaciół człowieka. Pozwalają nam one na rozwijanie wyobraźni oraz poszerzanie horyzontów. Dla wszystkich miłośników literatury, funkcjonalne regały należą wręcz do obowiązkowych części wyposażenia wnętrz, bez których sięganie po ulubione pozycje literackie, mogłoby przekształcić się z prostej czynności, w pełne chaosu poszukiwania książek po wszystkich zakamarkach domu. 
 
  Do narodzin pierwszych regałów na książki doszło w starożytnym Rzymie, około roku 55 p.n.e. Ówczesne biblioteki wypełniały wzbudzające zachwyt regały wykonane ze szlachetnego drewna cytrynowego, inkrustowanego kością słoniową. 
Od V wieku naszej ery, głównymi ośrodkami wiedzy i nauki stały się klasztory. To tam właśnie zaczęły powstawać nowe biblioteki, które jednakże służyły raczej do magazynowania i przechowywania ksiąg, niż do ich praktycznego użytkowania. Na ten stan rzeczy składał się bardzo wysoki w tamtych czasach poziom analfabetyzmu, dotykający 90% ówczesnego społeczeństwa.  W tym czasie doszło do powstania trzech najświetniejszych bibliotek europejskich: Biblioteheq Nationale w Paryżu, Blibliotheca Apostolich Vaticana w Rzymie i British Museum Library w Londynie.
 
      Książkowe regały uległy spopularyzowaniu dopiero na przełomie XV i XVI wieku, wraz z łatwiejszym i o wiele tańszym dostępem do książek, do którego doszło w wyniku wykorzystywania druku na masową skalę. Był to moment, w którym drewniane regały zaczęły gościć również w domach wykształconych dostojników oraz możnowładców. 
   W ciągu następnych 300 lat dokonały się ogromne zmiany w życiu społecznym i kulturalnym człowieka min. utworzono i otwarto dla wszystkich wielkie biblioteki narodowe. Powstały także wspaniałe biblioteki prywatne, które nie wypożyczały swoich zbiorów, ale pozwalały korzystać z nich na miejscu. Po koniec XVIII wieku pojawiły się biblioteki subskrypcyjne. Trzeba było tam płacić za wypożyczenie książek. W XIX wieku parlament brytyjski uchwalił pierwszą ustawę o bibliotekach publicznych. Weszły w posiadanie lokalnych władz i zaczęto je finansować z podatków, choć dopiero w XX wieku stały się powszechnie dostępne.
 
  Do Ameryki Północnej pierwsze zbiory zostały przywiezione przez osadników. Większość książek miała charakter religijny, gromadzono je w domach pastorów. Bezpłatna biblioteka publiczna powstała dopiero w XIX wieku. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii biblioteki publiczne były utrzymywane z podatków. Podatnicy mieli do nich wolny dostęp. Najstarsza taka biblioteka w USA działająca do dziś powstała w 1833 roku w Peterborough w stanie New Hampshire.
 
  Biblioteki w Australii powstawały w XIX wieku. Tworzyły je organizacje prywatne. W 1826 roku powstała Australijska Biblioteka Subskrypcyjna. Od połowy XIX wieku zaczęto tworzyć biblioteki w stolicach poszczególnych stanów. Kiedy w połowie XX wieku przyjęto ustawową regulację umożliwiającą utrzymywanie bibliotek z lokalnych podatków w mniejszych miejscowościach na terenach rolniczych także zaczęły powstawać biblioteki.
Na przestrzeni wieków regał na książki często zmieniał się i ewoluował, łącząc w sobie różne funkcje. Na jego półkach obok domowego księgozbioru prezentowano także ozdobne bibeloty i dekoracyjne drobiazgi. W XX wieku stał on się inspiracją dla znanych architektów i projektantów, którzy starali się uczynić z tego popularnego mebla dzieło sztuki użytkowej. Mniej istotna od zawartości regału stała się jego forma. W 1953 roku świat ujrzał barwny regał na książki autorstwa Charlotte Perriand. Słynna projektantka powołała do życia tak zwany regał meksykański. Jego kolorowa, nieregularna bryła po dziś dzień zdobi wiele designerskich wnętrz. Pierwsza wersja mebla została stworzona z drewna i aluminiowych elementów.
Coraz częściej we współczesnych aranżacjach można spotkać regały wykonane z litego drewna o bardzo minimalistycznych kształtach.
Co więcej regały te wcale nie muszą być wyposażone jedynie w półki, w jego bryle mogą gościć także liczne szuflady, szafki, a nawet wysuwane blaty. Najpopularniejszy regał na książki to ten jednostronny lub dwustronny, w kształcie prostokąta. Wymiary regałów na książki są również bardzo zróżnicowane. Ważne, żeby pasowały do wystroju wnętrza, kolor wszystkich mebli nie musi być jednak zawsze taki sam. Regały mogą być innego koloru niż szafka postawiona pomiędzy nimi. Pomieszczenie nabierze w ten sposób ciekawego i intrygującego charakteru. Biuro urządzone w stylu rustykalnym powinno posiadać wielki regał na książki z litego drewna, bogato zdobiony i wykonany z najwyższej jakości surowca. 
 
 

 

 

p�atno�ci online
Meble drewniane w zgodzie z naturą
W zgodzie z naturą

Bezpieczne zakupy
Dostawa mebli z wniesieniem
Dostawa
Meble drewniane prosto od producenta
Meble od producenta

Strefa Klienta biznesowego

KONTAKT

tel. +48 660 599 407
tel. +48 33 8772 212
email sklep@meble-z-drewna.pl
email biuro@meble-z-drewna.pl

Zadzwoń lub napisz, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Sklepy partnerskie

Copyright (C) 2015