Meble z drewna

Zadzwoń i zapytaj: +48 660 599 408    

Napisz do nas: sklep@meble-z-drewna.pl    


kategorie meblikolekcje mebli

Wyprzedaże, Promocje Wyprzedaże, Promocje

Biurka, Sekretarzyki z drewna Biurka, Sekretarzyki z drewna

Komody, Bieliżniarki z drewna Komody, Bieliżniarki z drewna

Kredensy Kredensy

Krzesła, Fotele drewniane Krzesła, Fotele drewniane

Lustra Lustra

Szafki nocne, Nakastliki Szafki nocne, Nakastliki

Półki, Szafki wiszące Półki, Szafki wiszące

Regały, Biblioteczki Regały, Biblioteczki

Skrzynie, Kufry Skrzynie, Kufry

Stoły  z drewna Stoły z drewna

Rozkładane stoły z drewna Rozkładane stoły z drewna

Szafki na wino Szafki na wino

Szafki RTV, Komody RTV Szafki RTV, Komody RTV

Szafy z drewna, Garderoby Szafy z drewna, Garderoby

Witryny Witryny

Stoliki kawowe, Ławy Stoliki kawowe, Ławy

Ławki do domu Ławki do domu

Łóżka pojedyncze, podwójne Łóżka pojedyncze, podwójne

Meble Białe, kolekcje mebli białych

Pomieszczenia

Drewniane Meble do salon Drewniane Meble do salon

Drewniane meble do sypialni Drewniane meble do sypialni

Drewniane meble do biura Drewniane meble do biura

Drewniane meble do przedpokoju Drewniane meble do przedpokoju

Drewniane meble do kuchni Drewniane meble do kuchni

Meble do pokoju dziecięcego Meble do pokoju dziecięcego
gwarancja 2 lata

OPINIE

Profesjonalna i miła obsługa. Przepiękne meble wykonane z najlepszych materiałów. Kunszt stolarski na najwyższym poziomie.
Kordian


Piękne biurko rustykalne stoi w naszym dużym pokoju i piknie je ozdabia.
Weronika


Zakupiłem rustykalny stół z krzesłami. Są to porządne meble. Ciężkie, stabilne, dokładnie spasowane i wygładzone. Znać rękę wprawnego stolarza. Idealne proporcje, frezy podkreślające styl szlachetnej prostoty. Będą służyć i cieszyć oko wiele lat. Podziękowania dla producenta.
Jerzy


Szczerze polecam. Zakupiłem meble z kolekcji Hacienda (łóżko, szafę, komodę i biurko). Terminowa realizacja (choć trochę to trwa- zamówienie 6.12 dostawa 8.01), cena adekwatna, prawdziwe drewno. Kontakt bardzo dobry. Meble bardzo ładne. Lakier nieco ciemniejszy niż na zdjęciach (lakier miodowy). Są pewne niedociągnięcia/niedoskonałości na meblach i lakierze ale można na nie przymknąć oko. Na minus dodam, że szczebelki w łóżku (te, które są pod materacem) są za krótkie o jakieś 2 cm- trochę słaby sposób na oszczędność.
Przemysław


POLEEECAM-1ZAMÓWIENIE ELASTYCZNE POD KLIENTA/2 ZAPAKOWANE I ZABESPIECZONE/3 PO ROZPAKOWANIU BOMBA-ŚLICZNE I DOPRACOWANE,JESZCZE PACHNĄCE/4 CENA MEBLI ADEKWATNA-WARTE TYCH PIENIĘDZY!-AZF-
AnnaZ.F.


POLEEECAM-1ZAMÓWIENIE ELASTYCZNE POD KLIENTA/2 ZAPAKOWANE I ZABESPIECZONE/3 PO ROZPAKOWANIU BOMBA-ŚLICZNE I DOPRACOWANE,JESZCZE PACHNĄCE/4 CENA MEBLI ADEKWATNA-WARTE TYCH PIENIĘDZY!-AZF-
AnnaZ.F.

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach mebli drewnianych, wyprzedażach i nowościach?

Zapisz się do newslettera.
email:
Akceptuję warunki newslettera

Rozliczenia transakcji
kartąkredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośednictwem Dotpay.pl

powrót

Historia regałów na książki

FORESTBEE | 2014-10-10 12:35:48

Historia regałów na książki

Historia regałów na książki
 
        Książki uznać można za jednych z najlepszych przyjaciół człowieka. Pozwalają nam one na rozwijanie wyobraźni oraz poszerzanie horyzontów. Dla wszystkich miłośników literatury, funkcjonalne regały należą wręcz do obowiązkowych części wyposażenia wnętrz, bez których sięganie po ulubione pozycje literackie, mogłoby przekształcić się z prostej czynności, w pełne chaosu poszukiwania książek po wszystkich zakamarkach domu. 
 
  Do narodzin pierwszych regałów na książki doszło w starożytnym Rzymie, około roku 55 p.n.e. Ówczesne biblioteki wypełniały wzbudzające zachwyt regały wykonane ze szlachetnego drewna cytrynowego, inkrustowanego kością słoniową. 
Od V wieku naszej ery, głównymi ośrodkami wiedzy i nauki stały się klasztory. To tam właśnie zaczęły powstawać nowe biblioteki, które jednakże służyły raczej do magazynowania i przechowywania ksiąg, niż do ich praktycznego użytkowania. Na ten stan rzeczy składał się bardzo wysoki w tamtych czasach poziom analfabetyzmu, dotykający 90% ówczesnego społeczeństwa.  W tym czasie doszło do powstania trzech najświetniejszych bibliotek europejskich: Biblioteheq Nationale w Paryżu, Blibliotheca Apostolich Vaticana w Rzymie i British Museum Library w Londynie.
 
      Książkowe regały uległy spopularyzowaniu dopiero na przełomie XV i XVI wieku, wraz z łatwiejszym i o wiele tańszym dostępem do książek, do którego doszło w wyniku wykorzystywania druku na masową skalę. Był to moment, w którym drewniane regały zaczęły gościć również w domach wykształconych dostojników oraz możnowładców. 
   W ciągu następnych 300 lat dokonały się ogromne zmiany w życiu społecznym i kulturalnym człowieka min. utworzono i otwarto dla wszystkich wielkie biblioteki narodowe. Powstały także wspaniałe biblioteki prywatne, które nie wypożyczały swoich zbiorów, ale pozwalały korzystać z nich na miejscu. Po koniec XVIII wieku pojawiły się biblioteki subskrypcyjne. Trzeba było tam płacić za wypożyczenie książek. W XIX wieku parlament brytyjski uchwalił pierwszą ustawę o bibliotekach publicznych. Weszły w posiadanie lokalnych władz i zaczęto je finansować z podatków, choć dopiero w XX wieku stały się powszechnie dostępne.
 
  Do Ameryki Północnej pierwsze zbiory zostały przywiezione przez osadników. Większość książek miała charakter religijny, gromadzono je w domach pastorów. Bezpłatna biblioteka publiczna powstała dopiero w XIX wieku. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii biblioteki publiczne były utrzymywane z podatków. Podatnicy mieli do nich wolny dostęp. Najstarsza taka biblioteka w USA działająca do dziś powstała w 1833 roku w Peterborough w stanie New Hampshire.
 
  Biblioteki w Australii powstawały w XIX wieku. Tworzyły je organizacje prywatne. W 1826 roku powstała Australijska Biblioteka Subskrypcyjna. Od połowy XIX wieku zaczęto tworzyć biblioteki w stolicach poszczególnych stanów. Kiedy w połowie XX wieku przyjęto ustawową regulację umożliwiającą utrzymywanie bibliotek z lokalnych podatków w mniejszych miejscowościach na terenach rolniczych także zaczęły powstawać biblioteki.
Na przestrzeni wieków regał na książki często zmieniał się i ewoluował, łącząc w sobie różne funkcje. Na jego półkach obok domowego księgozbioru prezentowano także ozdobne bibeloty i dekoracyjne drobiazgi. W XX wieku stał on się inspiracją dla znanych architektów i projektantów, którzy starali się uczynić z tego popularnego mebla dzieło sztuki użytkowej. Mniej istotna od zawartości regału stała się jego forma. W 1953 roku świat ujrzał barwny regał na książki autorstwa Charlotte Perriand. Słynna projektantka powołała do życia tak zwany regał meksykański. Jego kolorowa, nieregularna bryła po dziś dzień zdobi wiele designerskich wnętrz. Pierwsza wersja mebla została stworzona z drewna i aluminiowych elementów.
Coraz częściej we współczesnych aranżacjach można spotkać regały wykonane z litego drewna o bardzo minimalistycznych kształtach.
Co więcej regały te wcale nie muszą być wyposażone jedynie w półki, w jego bryle mogą gościć także liczne szuflady, szafki, a nawet wysuwane blaty. Najpopularniejszy regał na książki to ten jednostronny lub dwustronny, w kształcie prostokąta. Wymiary regałów na książki są również bardzo zróżnicowane. Ważne, żeby pasowały do wystroju wnętrza, kolor wszystkich mebli nie musi być jednak zawsze taki sam. Regały mogą być innego koloru niż szafka postawiona pomiędzy nimi. Pomieszczenie nabierze w ten sposób ciekawego i intrygującego charakteru. Biuro urządzone w stylu rustykalnym powinno posiadać wielki regał na książki z litego drewna, bogato zdobiony i wykonany z najwyższej jakości surowca. 
 
 

 

 

p�atno�ci online
Meble drewniane w zgodzie z naturą
W zgodzie z naturą

Bezpieczne zakupy
Dostawa mebli z wniesieniem
Dostawa
Meble drewniane prosto od producenta
Meble od producenta

Strefa Klienta biznesowego

KONTAKT

tel. +48 660 599 408
tel. +48 33 8772 212
email sklep@meble-z-drewna.pl
email biuro@meble-z-drewna.pl

Zadzwoń lub napisz, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Sklepy partnerskie

Copyright (C) 2015