Meble z drewna

Zadzwoń i zapytaj: +48 660 599 407    

Napisz do nas: sklep@meble-z-drewna.pl    


kategorie meblikolekcje mebli

Wyprzedaże, Promocje Wyprzedaże, Promocje

Biurka, Sekretarzyki z drewna Biurka, Sekretarzyki z drewna

Komody, Bieliżniarki z drewna Komody, Bieliżniarki z drewna

Kredensy Kredensy

Krzesła Krzesła

Lustra Lustra

Szafki nocne, Nakastliki Szafki nocne, Nakastliki

Półki, Szafki wiszące Półki, Szafki wiszące

Regały, Biblioteczki z drewna Regały, Biblioteczki z drewna

Skrzynie, Kufry Skrzynie, Kufry

Stoły  z drewna Stoły z drewna

Rozkładane stoły z drewna Rozkładane stoły z drewna

Szafki na wino Szafki na wino

Szafki RTV, Komody RTV Szafki RTV, Komody RTV

Szafy z drewna, Garderoby Szafy z drewna, Garderoby

Witryny Witryny

Stoliki kawowe z drewna Stoliki kawowe z drewna

Ławki do domu Ławki do domu

Łóżka pojedyncze, podwójne Łóżka pojedyncze, podwójne

Meble Białe, kolekcje mebli białych

Pomieszczenia

Drewniane Meble do salon Drewniane Meble do salon

Drewniane meble do sypialni Drewniane meble do sypialni

Drewniane meble do biura Drewniane meble do biura

Drewniane meble do przedpokoju Drewniane meble do przedpokoju

Drewniane meble do kuchni Drewniane meble do kuchni

Meble do pokoju dziecięcego Meble do pokoju dziecięcego
gwarancja 2 lata

OPINIE

Kupiłam trzy duże szafy w miodowym wosku. Są przepiękne. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, trochę mniej z czasu oczekiwania na nie (prawie 12 tygodni). Planuję kolejne zakupy. Polecam wszystkim!
Violetta


Z czystym sumieniem polecam, meble są wysokiej jakości, prezentują się pięknie. Jestem bardzo zadowolony i już wiem, że to nie ostatnie zakupy w tym sklepie. Po dostawie okazało się, że wybór trafiony w dziesiątkę, jeszcze raz szczerze polecam!
Jacek


Polecam! Wykonanie mebli i obsługa to bardzo wysoki poziom. Profesjonalizm widać na każdym kroku - od zamówienia po dostawę. Pozdrawiam Wszystkich Pracowników Firmy - Zadowolony klient. Aha... do następnego razu, bo od tej chwili tylko w moim domu będą meble z FORESTBEE!!!
Marek


Polecam , dzisiaj odebrałam szafkę pod telewizor i rustykalną komodę w przepięknym miodowym kolorze , to mój kolejny zakup . Meble piękne , solidne , na lata. Obsługa na 6 + , miła i profesjonalna . Meble godne polecenia .
Ewa


Komplet do jadalni wygląda pięknie! Dwukolorowy stół z krzesłami (również dwa kolory) świetnie wkomponował się w wystrój wnętrza.
Kasia


Zmówiliśmy meble z kolekcji Hacienda Prestige. Meble są przepiękne,wnętrze nabrało charakteru, są solidnie wykonane. Dostarczone zgodnie z terminem. Polecam z całego serca. Na pewno jeszcze skorzystamy.
Jadwiga

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach mebli drewnianych, wyprzedażach i nowościach?

Zapisz się do newslettera.
email:
Akceptuję warunki newslettera

Rozliczenia transakcji
kartąkredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośednictwem Dotpay.pl

powrót

Igły i liście Czyli o charakterystyce drzew liściastych oraz iglastych

FORESTBEE | 2015-09-25 12:02:03

Igły i liście Czyli o charakterystyce drzew liściastych oraz iglastych

 
Drzewa uzbrojone w igły

Drzewa iglaste przynależą do klasy drzew nagozalążkowych, które posiadają nagie nasiona pozamykane w zalążni. W większości przypadków, są to wysokie, wysmukłe i stożkowate drzewa. Drewno z drzew iglastych posiada przeważnie jasny odcień, od barwy żółtej do brązowo czerwonej.

Drzewa iglaste rosną najczęściej w strefach o zimnym lub umiarkowanym klimacie. Cechą charakterystyczną drzew iglastych, jest bardzo szybkie tempo wzrostu, co sprawia, że stają się idealnymi roślinami plantacyjnymi. Ze względu na swój szybki wzrost, drewno iglaste jest tańsze od liściastego, dlatego też bardzo chętnie wykorzystywane jest w branży budowniczej, produkcji mebli oraz w przemyśle papierniczym.  

 

Sosna zwyczajna

Sosna uznawana jest za najlepsze drewno żywiczne. Jej charakterystyczne słoje mają jasną barwę w młodszych, a ciemniejszą w starszych drzewach. Drewno bardzo łatwo poddaje się obróbce, chociaż lakierowanie może stwarzać pewne problemy, ze względu na dużą zawartość żywicy w drewnie.

Zastosowania: Drewno wykorzystywane jest w głównej mierze do produkcji wysokiej jakości mebli. Wykorzystywane również w meblarstwie artystycznym i pracach budowlanych.

Wykańczanie: Drewno bardzo dobrze wygląda po każdym rodzaju wykończenia.

 

Drzewa liściaste

Drzewa przynależące do klasy okrytozalążkowych, ze względu na zamknięte w zalążkach nasiona, które po zapłodnieniu przekształcają się w owoce. Drzewa liściaste występują głównie w klimacie umiarkowanym i tropikalnym , co wiąże się z zrzucaniem liści porą zimową.

Drewno z drzew liściastych, w większości przypadków, bywa o wiele trwalsze aniżeli drewno z igiełkowatych drzew. Wykazuje ono również duże zróżnicowanie w swej kolorystyce oraz z w fakturze usłojenia. Jest też znacznie droższe. Niektóre rodzaje drewna pochodzącego z drzew liściastych, szczególnie tych egzotycznych, osiągają wysokie ceny, w związku z czym używane są najczęściej do produkcji fornirów.  Najważniejszymi czynnikami decydującymi o rozwoju drzew liściastych jest klimat. Drzewa liściaste rosną zwykle bardzo powoli,  a młodsze egzemplarze nie dorównują jakością starym.

 

Dąb

Drzewa dębowe osiągają wiek nawet 500 lat. Dąb posiada ciężkie drewno o wysokiej wytrzymałości i trwałości. Europejskie odmiany gatunkowe posiadają brązowe lub brązowo żółtawe drewno. Dębina wchodzi w reakcje z metalami żelaznymi, np. gwoździami, po których zostają plamy.

Zastosowania: Drewno wykorzystywane jest głównie do produkcji rzeźb, paneli, mebli, budowy statków, elementów konstrukcyjnych.

Wykańczanie: Drewno dębowe wykazuje dobre reakcje na woskowanie oraz matowe i błyszczące lakiery
 

       Sosna i dąb są najczęściej wykorzystywanymi surowcami do produkcji mebli w firmie ForestBe.

 

Brzoza

Drewno brzozowe odznacza się bardzo delikatną fakturą. Proste a czasem misterne usłojenie tworzy piękny wzór. Brzozowe drewno może być ciężkie jak dąb oraz twarde jak jesion, jest jednak od nich bardziej wytrzymałe. Nie pęka i nie koroduje, jednakże w wilgotnych warunkach bywa narażone na ataki korników.

Zastosowania: Ze względu na doskonałe właściwości mechaniczne oraz jasny kolor, drewno brzozowe powszechnie używane jest do wyrobu sklejek, mebli i paneli, a ze względu swą gładką powierzchnię, chętnie używane jest jako surowiec rzeźbiarski.

Wykańczanie: Nadaje się do każdego rodzaju szlifu, jednakże wymaga nałożenia kilku warstw lakieru.

 

Buk

Drewno bukowe posiada delikatną, jednorodną fakturę, proste słoje i wyraźne promienie. Drewno bardzo szybko schnie, jednakże jest podatne na paczenie. Po wysuszeniu ulega znacznym zmianom, w zależności od wilgotności otoczenia.  Odporne na temperaturę, łatwo się gnie, ale szybko ulega rozkładowi, to też nie nadaje się na surowiec do produkcji sprzętów używanych poza domem. Drewno bukowe jest łatwe do wygładzenia, nie pęka. Jest idealnym tworzywem do produkcji rzeźb i ozdób. Wymaga nawiercania przed wbijaniem gwoździ.

Zastosowania: Drewno z drzewa bukowego, bardzo chętnie wykorzystywane jest do produkcji mebli, szczególnie giętych lub posiadających toczone elementy.

Wykańczanie: Najlepszymi materiałami wykończeniowymi będą: bezbarwny lakier oraz wosk, gdyż nie zmienią one pięknego koloru drewna. Wykańczanie drewna bejcą rozpuszczalnikową, może prowadzić do spalenia surowca.

 

 

Igły i liście Czyli o charakterystyce drzew liściastych oraz iglastych
Igły i liście Czyli o charakterystyce drzew liściastych oraz iglastych
Igły i liście Czyli o charakterystyce drzew liściastych oraz iglastych

 

p�atno�ci online
Meble drewniane w zgodzie z naturą
W zgodzie z naturą

Bezpieczne zakupy
Dostawa mebli z wniesieniem
Dostawa
Meble drewniane prosto od producenta
Meble od producenta

Strefa Klienta biznesowego

KONTAKT

tel. +48 660 599 407
tel. +48 33 8772 212
email sklep@meble-z-drewna.pl
email biuro@meble-z-drewna.pl

Zadzwoń lub napisz, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Sklepy partnerskie

Copyright (C) 2015