Meble z drewna

Zadzwoń i zapytaj: +48 660 599 407    

Napisz do nas: sklep@meble-z-drewna.pl    


kategorie meblikolekcje mebli

Wyprzedaże, Promocje Wyprzedaże, Promocje

Biurka, Sekretarzyki z drewna Biurka, Sekretarzyki z drewna

Komody, Bieliżniarki z drewna Komody, Bieliżniarki z drewna

Kredensy Kredensy

Krzesła Krzesła

Lustra Lustra

Szafki nocne, Nakastliki Szafki nocne, Nakastliki

Półki, Szafki wiszące Półki, Szafki wiszące

Regały, Biblioteczki z drewna Regały, Biblioteczki z drewna

Skrzynie, Kufry Skrzynie, Kufry

Stoły  z drewna Stoły z drewna

Rozkładane stoły z drewna Rozkładane stoły z drewna

Szafki na wino Szafki na wino

Szafki RTV, Komody RTV Szafki RTV, Komody RTV

Szafy z drewna, Garderoby Szafy z drewna, Garderoby

Witryny Witryny

Stoliki kawowe z drewna Stoliki kawowe z drewna

Ławki do domu Ławki do domu

Łóżka pojedyncze, podwójne Łóżka pojedyncze, podwójne

Meble Białe, kolekcje mebli białych

Pomieszczenia

Drewniane Meble do salon Drewniane Meble do salon

Drewniane meble do sypialni Drewniane meble do sypialni

Drewniane meble do biura Drewniane meble do biura

Drewniane meble do przedpokoju Drewniane meble do przedpokoju

Drewniane meble do kuchni Drewniane meble do kuchni

Meble do pokoju dziecięcego Meble do pokoju dziecięcego
gwarancja 2 lata

OPINIE

Kupiłam trzy duże szafy w miodowym wosku. Są przepiękne. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, trochę mniej z czasu oczekiwania na nie (prawie 12 tygodni). Planuję kolejne zakupy. Polecam wszystkim!
Violetta


Z czystym sumieniem polecam, meble są wysokiej jakości, prezentują się pięknie. Jestem bardzo zadowolony i już wiem, że to nie ostatnie zakupy w tym sklepie. Po dostawie okazało się, że wybór trafiony w dziesiątkę, jeszcze raz szczerze polecam!
Jacek


Polecam! Wykonanie mebli i obsługa to bardzo wysoki poziom. Profesjonalizm widać na każdym kroku - od zamówienia po dostawę. Pozdrawiam Wszystkich Pracowników Firmy - Zadowolony klient. Aha... do następnego razu, bo od tej chwili tylko w moim domu będą meble z FORESTBEE!!!
Marek


Polecam , dzisiaj odebrałam szafkę pod telewizor i rustykalną komodę w przepięknym miodowym kolorze , to mój kolejny zakup . Meble piękne , solidne , na lata. Obsługa na 6 + , miła i profesjonalna . Meble godne polecenia .
Ewa


Komplet do jadalni wygląda pięknie! Dwukolorowy stół z krzesłami (również dwa kolory) świetnie wkomponował się w wystrój wnętrza.
Kasia


Zmówiliśmy meble z kolekcji Hacienda Prestige. Meble są przepiękne,wnętrze nabrało charakteru, są solidnie wykonane. Dostarczone zgodnie z terminem. Polecam z całego serca. Na pewno jeszcze skorzystamy.
Jadwiga

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach mebli drewnianych, wyprzedażach i nowościach?

Zapisz się do newslettera.
email:
Akceptuję warunki newslettera

Rozliczenia transakcji
kartąkredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośednictwem Dotpay.pl

powrót

Klika słów o parowaniu drewna

FORESTBEE | 2015-02-09 15:50:35

 

Głównymi celami parowania jest zmniejszenie naprężenia w drewnie, jego sterylizacja, uplastycznienie, zmiana zabarwienia itd. Procesowi parowania poddaje się drewno okrągłe, które nie uległo jeszcze procesowi skrawania na fornir, obłóg lub okleinę. Zabieg ten pozwala na  zmniejszenie siły potrzebnej do skrawania.

Temperatura pary biorącej udział w obróbce drewna wynosi 113 C. Cały proces obywa się w tak zwanych dołach  parzelnianych. Parzelnie starszego typu cechują się bardzo prostą konstrukcją. Są to bowiem obłożone betonem głębokie doły z betonową pokrywą wyposażoną w uszczelkę wodną. Parzelnie nowego typu swoim wyglądem przypominają konwekcyjne suszarnie komorowe. Dna nowoczesnych parzelni wykładane są  rurkami perforowanymi, odpowiadającymi za transport pary wodnej. Zdarza się, że rurki umożliwiające przepływ pary zastępuje wypełniona wodą wanna, w której znajduje się ogrzewana olejem nagrzewnica. Wytworzona w ten sposób para posiada bardzo wysoki stopień wilgotności, dzięki czemu stwarza drewnu doskonałe warunki do parowania. Jeżeli zakład stolarski dysponuje wysokociśnieniowym kotłem parowym, para wodna wydobywająca się z tego typu urządzenia, nie będzie posiadała dostatecznego stopnia wilgotności, co w efekcie będzie prowadzić do pękania i paczenia się drewna.

Proces parowania jest niezwykle istotny. Pozwala on na redukowanie naprężeń wewnętrznych do jakich dochodzi w drewnie. Podczas wzrostu drzewa, szczególnie bukowego, powstają naprężenia wzrostowe. Gdy przyrastają komórki drewna na średnicy, część środkowa jest ściskana a zewnętrzna rozciągana. Naprężenia te, gdy drewno rośnie pozostają w równowadze. W chwili ścięcia i w wyniku dalszej obróbki równowaga ta zostaje zakłócona co powoduje liczne pęknięcia i odkształcenia. W ekstremalnych przypadkach dochodzi do pęknięcia kłody już po ścięciu. W takich sytuacjach aby powstrzymać dalsze pękanie, stosuje się klamrowanie. Polega to na wbiciu w pień łącznika w kształcie litery U lub S tak aby uniemożliwić dalsze pękanie drewna. Klamruje się najczęściej od strony czoła pnia. Proces parowania pozwala na zmniejszenie lub całkowite pozbycie się tych naprężenia co skutkuje większą stabilnością wymiarową.

Cały proces redukcji naprężenia zachodzącego w drewnie, ma na celu nadanie surowcowi odpowiedniej plastyczności, w taki sposób by mogło one zostać poddane gięciu. Proces plastyfikacji drewna polega na uplastycznieniu ligniny (lepiszcze pomiędzy komórkami drewna). Uplastycznienie ligniny zapewni możliwość przesunięcia się komórek między sobą co pozwoli na skrócenie się warstwy drewna na dole i wydłużenie u góry lub odwrotnie. Zapewni możliwość wygięcia. Proces ten daje nam duże możliwości gdyż drewno można rozciągnąć maksymalnie wzdłuż włókien o ok. 1%.

 

 

p�atno�ci online
Meble drewniane w zgodzie z naturą
W zgodzie z naturą

Bezpieczne zakupy
Dostawa mebli z wniesieniem
Dostawa
Meble drewniane prosto od producenta
Meble od producenta

Strefa Klienta biznesowego

KONTAKT

tel. +48 660 599 407
tel. +48 33 8772 212
email sklep@meble-z-drewna.pl
email biuro@meble-z-drewna.pl

Zadzwoń lub napisz, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Sklepy partnerskie

Copyright (C) 2015