Meble z drewna

Zadzwoń i zapytaj: +48 660 599 407    

Napisz do nas: sklep@meble-z-drewna.pl    


kategorie meblikolekcje mebli

Wyprzedaże, Promocje Wyprzedaże, Promocje

Biurka, Sekretarzyki z drewna Biurka, Sekretarzyki z drewna

Komody, Bieliżniarki z drewna Komody, Bieliżniarki z drewna

Kredensy Kredensy

Krzesła Krzesła

Lustra Lustra

Szafki nocne, Nakastliki Szafki nocne, Nakastliki

Półki, Szafki wiszące Półki, Szafki wiszące

Regały, Biblioteczki z drewna Regały, Biblioteczki z drewna

Skrzynie, Kufry Skrzynie, Kufry

Stoły  z drewna Stoły z drewna

Rozkładane stoły z drewna Rozkładane stoły z drewna

Szafki na wino Szafki na wino

Szafki RTV, Komody RTV Szafki RTV, Komody RTV

Szafy z drewna, Garderoby Szafy z drewna, Garderoby

Witryny Witryny

Stoliki kawowe z drewna Stoliki kawowe z drewna

Ławki do domu Ławki do domu

Łóżka pojedyncze, podwójne Łóżka pojedyncze, podwójne

Meble Białe, kolekcje mebli białych

Pomieszczenia

Drewniane Meble do salon Drewniane Meble do salon

Drewniane meble do sypialni Drewniane meble do sypialni

Drewniane meble do biura Drewniane meble do biura

Drewniane meble do przedpokoju Drewniane meble do przedpokoju

Drewniane meble do kuchni Drewniane meble do kuchni

Meble do pokoju dziecięcego Meble do pokoju dziecięcego
gwarancja 2 lata

OPINIE

Kupiłam trzy duże szafy w miodowym wosku. Są przepiękne. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, trochę mniej z czasu oczekiwania na nie (prawie 12 tygodni). Planuję kolejne zakupy. Polecam wszystkim!
Violetta


Z czystym sumieniem polecam, meble są wysokiej jakości, prezentują się pięknie. Jestem bardzo zadowolony i już wiem, że to nie ostatnie zakupy w tym sklepie. Po dostawie okazało się, że wybór trafiony w dziesiątkę, jeszcze raz szczerze polecam!
Jacek


Polecam! Wykonanie mebli i obsługa to bardzo wysoki poziom. Profesjonalizm widać na każdym kroku - od zamówienia po dostawę. Pozdrawiam Wszystkich Pracowników Firmy - Zadowolony klient. Aha... do następnego razu, bo od tej chwili tylko w moim domu będą meble z FORESTBEE!!!
Marek


Polecam , dzisiaj odebrałam szafkę pod telewizor i rustykalną komodę w przepięknym miodowym kolorze , to mój kolejny zakup . Meble piękne , solidne , na lata. Obsługa na 6 + , miła i profesjonalna . Meble godne polecenia .
Ewa


Komplet do jadalni wygląda pięknie! Dwukolorowy stół z krzesłami (również dwa kolory) świetnie wkomponował się w wystrój wnętrza.
Kasia


Zmówiliśmy meble z kolekcji Hacienda Prestige. Meble są przepiękne,wnętrze nabrało charakteru, są solidnie wykonane. Dostarczone zgodnie z terminem. Polecam z całego serca. Na pewno jeszcze skorzystamy.
Jadwiga

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach mebli drewnianych, wyprzedażach i nowościach?

Zapisz się do newslettera.
email:
Akceptuję warunki newslettera

Rozliczenia transakcji
kartąkredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośednictwem Dotpay.pl

powrót

O obróbce drewna tartacznego

FORESTBEE | 2015-09-30 12:34:40

O obróbce drewna tartacznego

 

Drewno okrągłe to pozbawione gałęzi i okorowane pnie,  które czasem przecina na kłody. Ogólnie rzecz biorąc, drewno okrągłe, to surowiec, który nie został poddany dalszej obróbce. Z kolei tarcicą, nazywa się drewno pocięte na elementy o przekroju kwadratowym lub prostokątnym, czyli na belki, deski, listwy itd. Tarcice uzyskuje się poprzez rozpiłowanie drewna okrągłego na tartakach. 

Obróbka drewna w tartaku

Przetarcia drewna okrągłego wykonuje się w tartakach przy użyciu ręcznie lub komputerowo sterowanych pił. Te drugie bywają wyposażone w programy pomiarowe, które umożliwiają minimalizowanie strat materiałowych. Po przewiezieniu do tartaku, pnie są korowane na maszynach, które usuwają korę wraz z ewentualnymi defektami.

Pnie mierzone są i cięte w zależności od ich dalszego przeznaczenia. Belki i deski na elementy zewnętrzne budowli są dłuższe od tych używanych do wyposażenia wnętrz. Długość gotowych elementów zależy od wymiarów i kształtów przecieranego drewna. Przykładowo, jeżeli drzewo jest bardzo wysokie, ale mocno zwęża się ku wierzchołkowi, uzyskuje się z niego bardzo dużo krótkich elementów. 

Jeżeli drzewo przeznaczone jest dla przemysłu budowniczego, posortowana tarcica jest umieszczana na taśmowym przenośniku, po czym przepuszcza się ją przez wahadłową piłę tarczową, która odcina końce, by deski posiadały równą długość. 

Techniki przetarcia drewna okrągłego

Przetarcie jednodzielne
•Metoda pozwala na uzyskanie stosunkowo równej belki o bardzo dużych wymiarach. Kłoda zostaje pocięta piłą wycinającą cztery fasety pod kątem prostym, Jeżeli odcięte elementy są wystarczająco duże, można wyprodukować z nich deski.

Przetarcie promieniowe
•Dzięki tej metodzie maleje ryzyko paczenia, lecz tworzenie prostokątnych elementów z powstałych klinów związane jest ze znacznymi stratami materiału.

Przetarcie jednokrotne „na ostro”
•Metoda pozwalająca na uzyskanie desek i bali, o szerokości całej kłody. Jednakże środkowy element zawierający rdzeń pnia, jest zwykle bardzo nierówny, a pozostałe deski mają tendencję do paczenia się po bokach.

Przetarcie krzyżowe
•Specyficzny sposób przetarcia przyczynia się do powstania dużej ilości podobnych do siebie elementów. Kłodę przecina się dwukrotnie na wylot, a ćwiartki są następnie cięte na stosunkowo wąskie deseczki.

Przetarcie Cantibay
•Metoda ta pozwala na wyeliminowanie mocno zmienionego rdzenia drewna. Dzięki tej metodzie otrzymuje się duże ilości szerokich desek, przy jednoczesnych minimalnych stratach w materiale. Jednakże otrzymane tą metodą deski, posiadają sporą tendencję do paczenia się.

Przetarcie ćwiartkowe
•Jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie nie paczących się desek. Dzieje się tak ponieważ każde nacięcie robione jest w sposób prostopadły do słojów. Metoda wykorzystywana jest głównie do cięcia wysokiej jakości drewna

 Przetarcie naprzemienne
•Metoda cięcia ćwiartkowego, polegająca na wykonywaniu naprzemiennych cięć. Otrzymane w ten sposób deski, są mało podatne na paczenie

 Przetarcie połówkowe
•Tą metodą uzyskuje się deski cięte pod kątem prostym do pierścienia wzrostu, co zmniejsza ryzyko paczenia się. 

 

 

p�atno�ci online
Meble drewniane w zgodzie z naturą
W zgodzie z naturą

Bezpieczne zakupy
Dostawa mebli z wniesieniem
Dostawa
Meble drewniane prosto od producenta
Meble od producenta

Strefa Klienta biznesowego

KONTAKT

tel. +48 660 599 407
tel. +48 33 8772 212
email sklep@meble-z-drewna.pl
email biuro@meble-z-drewna.pl

Zadzwoń lub napisz, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Sklepy partnerskie

Copyright (C) 2015