Meble z drewna

Zadzwoń i zapytaj: +48 660 599 407    

Napisz do nas: sklep@meble-z-drewna.pl    


kategorie meblikolekcje mebli

Wyprzedaże, Promocje Wyprzedaże, Promocje

Biurka, Sekretarzyki z drewna Biurka, Sekretarzyki z drewna

Komody, Bieliżniarki z drewna Komody, Bieliżniarki z drewna

Kredensy Kredensy

Krzesła Krzesła

Lustra Lustra

Szafki nocne, Nakastliki Szafki nocne, Nakastliki

Półki, Szafki wiszące Półki, Szafki wiszące

Regały, Biblioteczki z drewna Regały, Biblioteczki z drewna

Skrzynie, Kufry Skrzynie, Kufry

Stoły  z drewna Stoły z drewna

Rozkładane stoły z drewna Rozkładane stoły z drewna

Szafki na wino Szafki na wino

Szafki RTV, Komody RTV Szafki RTV, Komody RTV

Szafy z drewna, Garderoby Szafy z drewna, Garderoby

Witryny Witryny

Stoliki kawowe z drewna Stoliki kawowe z drewna

Ławki do domu Ławki do domu

Łóżka pojedyncze, podwójne Łóżka pojedyncze, podwójne

Meble Białe, kolekcje mebli białych

Pomieszczenia

Drewniane Meble do salon Drewniane Meble do salon

Drewniane meble do sypialni Drewniane meble do sypialni

Drewniane meble do biura Drewniane meble do biura

Drewniane meble do przedpokoju Drewniane meble do przedpokoju

Drewniane meble do kuchni Drewniane meble do kuchni

Meble do pokoju dziecięcego Meble do pokoju dziecięcego
gwarancja 2 lata

OPINIE

Kupiłam trzy duże szafy w miodowym wosku. Są przepiękne. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, trochę mniej z czasu oczekiwania na nie (prawie 12 tygodni). Planuję kolejne zakupy. Polecam wszystkim!
Violetta


Z czystym sumieniem polecam, meble są wysokiej jakości, prezentują się pięknie. Jestem bardzo zadowolony i już wiem, że to nie ostatnie zakupy w tym sklepie. Po dostawie okazało się, że wybór trafiony w dziesiątkę, jeszcze raz szczerze polecam!
Jacek


Polecam! Wykonanie mebli i obsługa to bardzo wysoki poziom. Profesjonalizm widać na każdym kroku - od zamówienia po dostawę. Pozdrawiam Wszystkich Pracowników Firmy - Zadowolony klient. Aha... do następnego razu, bo od tej chwili tylko w moim domu będą meble z FORESTBEE!!!
Marek


Polecam , dzisiaj odebrałam szafkę pod telewizor i rustykalną komodę w przepięknym miodowym kolorze , to mój kolejny zakup . Meble piękne , solidne , na lata. Obsługa na 6 + , miła i profesjonalna . Meble godne polecenia .
Ewa


Komplet do jadalni wygląda pięknie! Dwukolorowy stół z krzesłami (również dwa kolory) świetnie wkomponował się w wystrój wnętrza.
Kasia


Zmówiliśmy meble z kolekcji Hacienda Prestige. Meble są przepiękne,wnętrze nabrało charakteru, są solidnie wykonane. Dostarczone zgodnie z terminem. Polecam z całego serca. Na pewno jeszcze skorzystamy.
Jadwiga

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach mebli drewnianych, wyprzedażach i nowościach?

Zapisz się do newslettera.
email:
Akceptuję warunki newslettera

Rozliczenia transakcji
kartąkredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośednictwem Dotpay.pl

powrót

Od liścia palmowego do materaca. Historia łóżek drewnianych

FORESTBEE | 2016-01-26 11:22:12

Od liścia palmowego do materaca. Historia łóżek drewnianych

Wszystko zaczęło się od ubitej ziemi. Twardego klepiska, na którym zmęczony człowiek pierwotny zwykł układać się do snu. Później była deska, prosta i nieociosana, która przez długi czas służyła ludziom do wypoczynku, aż wreszcie nadeszła era łóżek, oraz materaców wodnych, choć te ostatnie, wbrew pozorom, nie są wytworami ludzi współczesnych.

Tutenchamon: Dla kogo złote łóżko a komu zwykły liść?

 Najwspanialszymi i zarazem najlepiej zachowanymi łóżkami z czasów starożytnych, są egipskie meble z grobu faraona Tutenchamona. Imponujące w swym bogactwie łóżka zdobione są inkrustacją z kości słoniowej, fajansu, srebra oraz złota. Łoża znalezione w grobie faraona znacznie różniły się od tych na jakich sypiali przeciętni Egipcjanie. Musieli zadowolić się oni bowiem prymitywnym posłaniem z palmowych liści, usytuowanym najczęściej w rogu pokoju.

 

Grecka wygoda

Mniej wymagający pod względem estetycznym Grecy, kładli zwiększony nacisk na komfort oraz uniwersalność względem użytkowania mebli. Bardzo chętnie wypoczywali w pozycji półleżącej, dlatego też wytwarzane przez nich łóżka przyjmowały bardzo charakterystyczne kształty lekkich sof z dwoma zagłówkami.

 

Pierwszy materac wodny świata w Imperium Rzymskim

W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych Greków, Rzymianie zaczęli oddzielać sen od jedzenia. Łoża do spania zwykli wyścielać materacami z gęsim lub łabędzim puchem. Łózka biesiadne konstruowali w taki sposób, aby jeden mebel pomieścić mógł do trzech osób. Co więcej, to właśnie Rzymian uważa się za twórców  pierwszych w historii ludzkości łóżek wodnych, których pierwotnym zastosowaniem było przeciwdziałanie odleżyn.

 

Średniowieczna walka z robakami

Czasy średniowieczne przyniosły ze sobą zupełnie nowy wynalazek jakim było wysokie łoże z baldachimem, szczelnie otulone ze wszystkich stron grubymi kotarami. Bardzo dekoracyjne z naszego współczesnego punktu widzenia elementy, w czasach średniowiecznych, pełniły niezwykle istotne funkcje. Ciężki uszyty z grubej tkaniny baldachim, chronił śpiących przed insektami żyjącymi w ścianach i sufitach domostw. Kotary zaś stanowiły pewnego rodzaju parawan, mający nadać choć odrobinę prywatności śpiącym, gdyż za zwyczaj obok łoża spali na podłodze słudzy. 

 

 Łóżko najważniejszym zapisem w testamencie

Renesansowe łoża odznaczały się niebywale ogromnymi gabarytami, które uniemożliwiały wyniesienie tego typu sprzętów z domu w jednym kawałku. Bardzo cenne i bogato zdobione renesansowe łoża, zwykło się przekazywać wzorem Williama Szekspira, który zapisał w testamencie swej żonie „drugie co do wartości łóżko”, swej dalszej rodzinie w formie cennej pamiątki.

 

Król, który kieruje krajem ze swojego łóżka

Słynący z ogromnego przepychu Barok, dążył do uczynienia z łóżek mebli niezwykle luksusowych oraz reprezentacyjnych. Najlepszy przykład nowej idei dawał sam król Francji – Ludwik XIV, który uczynił ze swej sypialni najważniejsze pomieszczenie w całym pałacu wersalskim. To w niej monarcha udzielał audiencji, a wstawaniu z łóżka, ubieraniu się i toalecie króla nadano niezwykłą rangę połączoną z ceremoniałem w obecności dworu. Wtedy pojawiła się alkowa wydzielona z komnaty kolumnami lub balustradką. Łoże wznosiło się na podium jak tron. Nakryte było baldachimem z pękami piór lub kwiatonami na narożnikach. W tym przepychu chorowało się i umierało na oczach wielu świadków.

 

Nowa era: higieniczne łóżka i sprężyny

Koniec XVIII wieku, przyniósł ze sobą modę na bardziej higieniczne łóżka żelazne. Ich niezwykle łatwy sposób czyszczenia, poprzez polewanie metalowych części wrzątkiem, skutecznie usuwał wszelkiego rodzaju insekty, od których nie były wolne nawet łoża wielkich królów i cesarzy ówczesnego świata. W połowie XIX wieku wymyślono i opatentowano pierwsze łóżka ze sprężynami. Po II wojnie światowej łóżka zostały niemal całkowicie wyparte przez sprężynowe tapczany. Później zaś przez wersalki, rozkładane fotele (amerykanki), a następnie przez stelaże z materacami.

                                             

Łóżka z litego drewna w MEBLE STEC

Łóżka z litego drewna, zwłaszcza sosnowego, w bardzo pozytywny sposób wpływają na nasze samopoczucie. W pewien sposób przybliżają nas do natury, stając się swoistego rodzaju łącznikiem pomiędzy nami a przyrodą, w towarzystwie której bardzo chcielibyśmy wypocząć po ciężkim i pracowitym dniu. Ich bardzo długa droga, od zwykłej drewnianej deski, do w pełni nowoczesnego, spełniającego wszystkie wymagania wypoczywającego, produktu, znajduje swoje odzwierciedlenie w drewnianych meblach  z MEBLE STEC. Odnaleźć można u nas piękne, inspirowane XIX wieczną rustykalnością sosnowe łoża z kolekcji Hacienda, bardzo charakterystyczne, dwukolorowe łóżka Prowansalskie, balansujące pomiędzy nowoczesnością, a tradycyjnym podejściem do rozwiązań konstrukcyjnych. Czy wreszcie funkcjonalne i nowoczesne dębowe łoża z kolekcji Oak. 

 

 

Poszukujesz dodatkowych informacji?

Zapytaj nas: + 48 534-474-555 

 

Pozdrawiamy 

Meble Stec 

Od liścia palmowego do materaca. Historia łóżek drewnianych
Od liścia palmowego do materaca. Historia łóżek drewnianych
Od liścia palmowego do materaca. Historia łóżek drewnianych

 

p�atno�ci online
Meble drewniane w zgodzie z naturą
W zgodzie z naturą

Bezpieczne zakupy
Dostawa mebli z wniesieniem
Dostawa
Meble drewniane prosto od producenta
Meble od producenta

Strefa Klienta biznesowego

KONTAKT

tel. +48 660 599 407
tel. +48 33 8772 212
email sklep@meble-z-drewna.pl
email biuro@meble-z-drewna.pl

Zadzwoń lub napisz, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Sklepy partnerskie

Copyright (C) 2015