Pomieszczenia
Drewniane meble do przedpokoju
OPINIE
Kupiłam trzy duże szafy w miodowym wosku. Są przepiękne. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, trochę mniej z czasu oczekiwania na nie (prawie 12 tygodni). Planuję kolejne zakupy. Polecam wszystkim!
Violetta
Z czystym sumieniem polecam, meble są wysokiej jakości, prezentują się pięknie. Jestem bardzo zadowolony i już wiem, że to nie ostatnie zakupy w tym sklepie. Po dostawie okazało się, że wybór trafiony w dziesiątkę, jeszcze raz szczerze polecam!
Jacek
Polecam! Wykonanie mebli i obsługa to bardzo wysoki poziom. Profesjonalizm widać na każdym kroku - od zamówienia po dostawę. Pozdrawiam Wszystkich Pracowników Firmy - Zadowolony klient. Aha... do następnego razu, bo od tej chwili tylko w moim domu będą meble z FORESTBEE!!!
Marek
Polecam , dzisiaj odebrałam szafkę pod telewizor i rustykalną komodę w przepięknym miodowym kolorze , to mój kolejny zakup . Meble piękne , solidne , na lata. Obsługa na 6 + , miła i profesjonalna . Meble godne polecenia .
Ewa
Komplet do jadalni wygląda pięknie! Dwukolorowy stół z krzesłami (również dwa kolory) świetnie wkomponował się w wystrój wnętrza.
Kasia
Zmówiliśmy meble z kolekcji Hacienda Prestige. Meble są przepiękne,wnętrze nabrało charakteru, są solidnie wykonane. Dostarczone zgodnie z terminem. Polecam z całego serca. Na pewno jeszcze skorzystamy.
Jadwiga
![]() Chcesz otrzymywać informacje o promocjach mebli drewnianych, wyprzedażach i nowościach? Zapisz się do newslettera. |
Rozliczenia transakcji
kartąkredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośednictwem Dotpay.pl
Wszystko zaczęło się od ubitej ziemi. Twardego klepiska, na którym zmęczony człowiek pierwotny zwykł układać się do snu. Później była deska, prosta i nieociosana, która przez długi czas służyła ludziom do wypoczynku, aż wreszcie nadeszła era łóżek, oraz materaców wodnych, choć te ostatnie, wbrew pozorom, nie są wytworami ludzi współczesnych.
Tutenchamon: Dla kogo złote łóżko a komu zwykły liść?
Najwspanialszymi i zarazem najlepiej zachowanymi łóżkami z czasów starożytnych, są egipskie meble z grobu faraona Tutenchamona. Imponujące w swym bogactwie łóżka zdobione są inkrustacją z kości słoniowej, fajansu, srebra oraz złota. Łoża znalezione w grobie faraona znacznie różniły się od tych na jakich sypiali przeciętni Egipcjanie. Musieli zadowolić się oni bowiem prymitywnym posłaniem z palmowych liści, usytuowanym najczęściej w rogu pokoju.
Grecka wygoda
Mniej wymagający pod względem estetycznym Grecy, kładli zwiększony nacisk na komfort oraz uniwersalność względem użytkowania mebli. Bardzo chętnie wypoczywali w pozycji półleżącej, dlatego też wytwarzane przez nich łóżka przyjmowały bardzo charakterystyczne kształty lekkich sof z dwoma zagłówkami.
Pierwszy materac wodny świata w Imperium Rzymskim
W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych Greków, Rzymianie zaczęli oddzielać sen od jedzenia. Łoża do spania zwykli wyścielać materacami z gęsim lub łabędzim puchem. Łózka biesiadne konstruowali w taki sposób, aby jeden mebel pomieścić mógł do trzech osób. Co więcej, to właśnie Rzymian uważa się za twórców pierwszych w historii ludzkości łóżek wodnych, których pierwotnym zastosowaniem było przeciwdziałanie odleżyn.
Średniowieczna walka z robakami
Czasy średniowieczne przyniosły ze sobą zupełnie nowy wynalazek jakim było wysokie łoże z baldachimem, szczelnie otulone ze wszystkich stron grubymi kotarami. Bardzo dekoracyjne z naszego współczesnego punktu widzenia elementy, w czasach średniowiecznych, pełniły niezwykle istotne funkcje. Ciężki uszyty z grubej tkaniny baldachim, chronił śpiących przed insektami żyjącymi w ścianach i sufitach domostw. Kotary zaś stanowiły pewnego rodzaju parawan, mający nadać choć odrobinę prywatności śpiącym, gdyż za zwyczaj obok łoża spali na podłodze słudzy.
Łóżko najważniejszym zapisem w testamencie
Renesansowe łoża odznaczały się niebywale ogromnymi gabarytami, które uniemożliwiały wyniesienie tego typu sprzętów z domu w jednym kawałku. Bardzo cenne i bogato zdobione renesansowe łoża, zwykło się przekazywać wzorem Williama Szekspira, który zapisał w testamencie swej żonie „drugie co do wartości łóżko”, swej dalszej rodzinie w formie cennej pamiątki.
Król, który kieruje krajem ze swojego łóżka
Słynący z ogromnego przepychu Barok, dążył do uczynienia z łóżek mebli niezwykle luksusowych oraz reprezentacyjnych. Najlepszy przykład nowej idei dawał sam król Francji – Ludwik XIV, który uczynił ze swej sypialni najważniejsze pomieszczenie w całym pałacu wersalskim. To w niej monarcha udzielał audiencji, a wstawaniu z łóżka, ubieraniu się i toalecie króla nadano niezwykłą rangę połączoną z ceremoniałem w obecności dworu. Wtedy pojawiła się alkowa wydzielona z komnaty kolumnami lub balustradką. Łoże wznosiło się na podium jak tron. Nakryte było baldachimem z pękami piór lub kwiatonami na narożnikach. W tym przepychu chorowało się i umierało na oczach wielu świadków.
Nowa era: higieniczne łóżka i sprężyny
Koniec XVIII wieku, przyniósł ze sobą modę na bardziej higieniczne łóżka żelazne. Ich niezwykle łatwy sposób czyszczenia, poprzez polewanie metalowych części wrzątkiem, skutecznie usuwał wszelkiego rodzaju insekty, od których nie były wolne nawet łoża wielkich królów i cesarzy ówczesnego świata. W połowie XIX wieku wymyślono i opatentowano pierwsze łóżka ze sprężynami. Po II wojnie światowej łóżka zostały niemal całkowicie wyparte przez sprężynowe tapczany. Później zaś przez wersalki, rozkładane fotele (amerykanki), a następnie przez stelaże z materacami.
Łóżka z litego drewna w MEBLE STEC
Łóżka z litego drewna, zwłaszcza sosnowego, w bardzo pozytywny sposób wpływają na nasze samopoczucie. W pewien sposób przybliżają nas do natury, stając się swoistego rodzaju łącznikiem pomiędzy nami a przyrodą, w towarzystwie której bardzo chcielibyśmy wypocząć po ciężkim i pracowitym dniu. Ich bardzo długa droga, od zwykłej drewnianej deski, do w pełni nowoczesnego, spełniającego wszystkie wymagania wypoczywającego, produktu, znajduje swoje odzwierciedlenie w drewnianych meblach z MEBLE STEC. Odnaleźć można u nas piękne, inspirowane XIX wieczną rustykalnością sosnowe łoża z kolekcji Hacienda, bardzo charakterystyczne, dwukolorowe łóżka Prowansalskie, balansujące pomiędzy nowoczesnością, a tradycyjnym podejściem do rozwiązań konstrukcyjnych. Czy wreszcie funkcjonalne i nowoczesne dębowe łoża z kolekcji Oak.
Poszukujesz dodatkowych informacji?
Zapytaj nas: + 48 534-474-555
Pozdrawiamy
Meble Stec
Informacje
Strefa Klienta indywidualnego
Strefa Klienta biznesowego
KONTAKT
tel. +48 660 599 407Sklepy partnerskie